قیمت اصلی 6.000.000 تومان بود.قیمت فعلی 4.850.000 تومان است.
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تخفیف سوپرویژه به پایان رسید.
خانه مسترینگ

سفارش آهنگسازی، میکس و مسترینگ

تولید و پخش آثار موسیقی با بالاترین کیفیت و هزینه معقول

تجهیزات آنالوگ و با کیفیت  |  تجربه و تعهد  |  عقد قرارداد

سفارش آهنگسازی و تنظیم

آهنگسازی و تنظیم اولین مرحله از چرخه تولید یک اثر موسیقایی است و به جرات می‌توان گفت که هنری‌ترین بخش آن نیز می‌باشد. در استودیو خانه مسترینگ سفارش آهنگسازی تنظیم از طریق اینترنت و یا مراجعه حضوری امکان‌پذیر می‌باشد. برای اطلاع از شیوه کاری خانه مسترینگ لطفا این صفحه را مطالعه بفرمایید.

سفارش آهنگسازی و تنظیم

سفارش آهنگسازی

در استودیو خانه مسترینگ، آهنگسازی و تنظیم در انواع سبک‌های غربی (پاپ، راک، کلاسیک، الکترونیک و…) انجام می‌پذیرد و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با کیفیت به همراه دانش موسیقایی که برگرفته از سال‌ها تجربه تدریس و تولید می‌باشد حصول نتیجه مطلوب را تضمین می‌نماید. همچنین به دلیل فراهم بودن تمامی امکانات جهت ضبط با‌کیفیت، ضبط انواع سازها به صورت زنده نیز امکان‌پذیر است. لازم به ذکر است خانه مسترینگ مجموعه نسبتا کاملی از ترانه را در اختیار دارد که آماده واگذاری به هنرمندان گرامی می‌باشد. 

پس از دریافت شعر و صحبت‌های اولیه با شاعر و خواننده، پروژه آغاز می‌شود. آهنگ ساخته شده باید از نظر تونالیته با صدای خواننده همخوانی داشته و از نظر سبک آهنگسازی و تنظیم نیز مکمل صدای خواننده و همچنین حس شعر باشد. بسیار مشاهده شده که یک شعر غمگین با ریتم تند همراه شده که عملا تمامی حس شعر و شاعر را از میان برده و یا آهنگ در سبکی تنظیم شده که مناسب صدای خواننده و یا مفهوم شعر نبوده است.

 

 

مراحل انجام سفارش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ

1- تست صدای خواننده و تایید فنی صدا

2- انتخاب یا سفارش شعر یا ملودی و تصمیم پیرامون سبک کلی کار

3- عقد قرارداد و پرداخت 50 درصد کل مبلغ به عنوان پیش پرداخت

4- ساخت موسیقی و انجام تغییرات تا حصول رضایت صاحب اثر

5- ضبط وکال 

6- پرداخت 50 درصد دوم هزینه

7- میکس و مسترینگ و انجام بازبینی های لازم تا حصول رضایت صاحب اثر

8- تحویل نهایی اثر

برای اطلاع از هزینه آهنگسازی و تنظیم می توانید به صفحه ” هزینه آهنگسازی ” مراجعه بفرمایید.

سفارش میکس و مسترینگ

میکس و مسترینگ موسیقی از دیگر فعالیت‌های اصلی خانه مسترینگ است. در اینجا تمامی امکانات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، آکوستیکی و دانش فنی لازم جهت ضبط، میکس و ‌مسترینگ موسیقی گرد آمده است. امکان میکس و مسترینگ آنلاین نیز در خانه مسترینگ فراهم می‌باشد. توصیه من برای آن دسته از هنرمندانی که نگاه جدی به آثار خود دارند یک جمله است:

ضبط ، میکس و مسترینگ را جدی بگیرید

ضبط استودیویی

خلق یک اثر هنری نیازمند مصالح مناسب است و در مورد هنر موسیقی این مصالح، ضبط استودیویی و با کیفیت اجرای نوازندگان است. تمامی افرادی که به طور حرفه‌ای در زمینه ساخت موسیقی فعالیت دارند در این نکته اتفاق نظر دارند که زیربنای یک اثر موسیقایی خوش صدا در وهله اول، ضبط با کیفیت اجراست و بعد از آن میکس و مسترینگ حرفه‌ای. در واقع بدون در اختیار داشتن لاین‌هایی که با بالاترین کیفیت ممکن و به طور اصولی ضبط شده باشند، عملا انتظار رسیدن به میکس و مستر جهانی منطقی نیست.

به طور کلی ضبط استودیویی شامل مواردی از قبیل، خوش صدایی منبع تولید صدا (ساز یا آواز)، استفاده از میکروفن‌ها و پری آمپلیفایرهای با کیفیت، تکنیک صحیح استفاده از میکروفن، آکوستیک مناسب محیط، کیفیت بالای مبدل آنالوگ به دیجیتال، معلومات تئوری و عملی مهندس ضبط جهت مقابله با مشکلات مربوط به فاز، نویز، تیونینگ، … و همچنین محیط راحت، دوستانه و الهام بخش جهت افزایش حس خلاقیت در هنگام تولید اثر اشاره کرد.

ضبط آهنگ و موسیقی

در خانه مسترینگ، ضبط استودیویی با استفاده از به روزترین نرم‌افزارها و سخت‌افزارها انجام می‌پذیرد. میکروفن‌های Neumann U87 ،AKG 414 ،Rode K2 و Rode nt5 match paired به همراه پری‌امپ Universal Audio LA 610 mk2 و کانورتور RME 24bit/192Khz از جمله تجهیزاتی هستند که جهت ضبط آثار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینجا حداکثر تلاش لازم جهت ایجاد محیطی خلاق و راحت به همراه آکوستیک مناسب جهت تولید موسیقی انجام پذیرفته است.

تمامی موارد فوق به علاوه تخصص تئوری و عملی که همیشه مهم‌ترین رکن است، تضمین‌کننده ضبط با کیفیت وکال، گیتار، ساز‌های بادی و سازهای زهی شما خواهد بود.

میکس آهنگ

بعد از ضبط استودیویی نوبت به میکس می‌رسد. میکس آهنگ به طور خلاصه عبارت است از ادغام دو یا چند ترک مختلف جهت دستیابی به یک ترک واحد که از نظر شنیداری دارای کیفیت مطلوب باشد. شاید در نگاه اول میکس آهنگ صرفا کم یا زیاد کردن صدای ترک‌های مختلف به نظر برسد اما در عمل، میکس فرایندی بسیار پیچیده و در عین حال هنری است. تشخیص فرکانس‌های مزاحم، تشخیص و رفع مشکلات مربوط به فاز، انتخاب فضای صحیح برای هر ساز، محدود کردن رنج دینامیک به نحوی که زنده بودن قطعه لطمه نبیند، ایجاد انرژی کافی در درامز، داشتن خط آوازی شفاف و واضح، استفاده از افکت‌های مناسب در زمان صحیح و ده‌ها مورد دیگر که متناسب با ژانر اثر متفاوت خواهد بود میکس آهنگ را عملی پیچیده و نیازمند تخصص تئوری و عملی بالا نموده است.

علاوه بر تخصص، دستیابی به میکس آهنگ ایده آل، نیازمند عوامل متعددی از جمله اصوات ضبط شده با کیفیت، پردازشگرهای حرفه‌ای، میکسر نرم افزاری یا سخت افزاری به روز، اسپیکرهای مانیتورینگ متعدد و دقیق، و مهمتر از همه فضای آکوستیک حرفه‌ای و کنترل شده می باشد. البته این نکته را هرگز نباید از نظر دور داشت که کیفیت نهایی یک میکس، رابطه مستقیم با کیفیت صدا‌های خام ضبط شده دارد.

در واقع میکس، مصداق بارز این مثل قدیمی است که می گوید ” از کوزه همان برون تراود که در اوست”. این به آن معناست که عدم توجه به کیفیت صدای ضبط شده و یا بانک سمپل استفاده شده می‌تواند میکس نهایی را دچار مشکل نماید. به عبارت دیگر انتظار داشتن یک میکس تراز اول از آهنگی که صداهایش قبل از میکس کیفیت قابل قبول ندارد انتظاری دور از واقع است.

میکس موسیقی

در خانه مسترینگ، میکس آهنگ شما با بالاترین کیفیت ممکن انجام خواهد شد. علاوه بر تخصص و دانش روز، وجود چندین سیستم مانیتورینگ مختلف از جمله اسپیکرهای Focal twin 6be و Mackie hr624، پردازشگر UAD2، پردازش 24 بیت 192 کیلوهرتز، میکسر سخت افزاری Roland vs700 و فضای آکوستیکی کنترل شده، کیفیت میکس آهنگ شما را تضمین می‌کند.

لطفا جهت اطلاع از هزینه میکس آهنگ به صفحه هزینه‌ها مراجعه بفرمایید.

لازم به ذکر است امکان ارسال آثار شما از طریق اینترنت جهت میکس فراهم است. جهت اطلاع از شرایط ارسال  آثار به شیوه میکس و مسترینگ مراجعه بفرمایید.

 برای مطالعه بیشتر

مسترینگ موسیقی

مسترینگ موسیقی آخرین مرحله در چرخه تولید اثر موسیقیایی قبل از تکثیر در غالب نوار مغناطیسی، CD و یا DVD می‌باشد. مسترینگ موسیقی آخرین فرصت برای اصلاح اشکالات شنیداری اثر و همچنین رساندن کیفیت آن به حداکثر ممکن می‌باشد. به نحوی که اثر مستر شده در گستره وسیع و متنوعی از سیستم‌های باز پخش از آی پد گرفته تا داخل اتوموبیل، یکپارچگی و کیفیت خود را به طور نسبی حفظ نماید.

از نگاهی دیگر مسترینگ موسیقی به نوعی مرحله کنترل کیفی و همچنین تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین مرحله در فرایند تولید یک آلبوم موسیقی است. اهمیت این مرحله به حدی بالاست که در کشورهای دارای صنعت موسیقی پیشرفته مراکزی مجزا صرفا جهت مسترینگ موسیقی دایر است و مهندسی مسترینگ شاخه‌ای مجزا و تخصصی در مجموعه مشاغل مربوط به تولید موسیقی می‌باشد.

مسترینگ موسیقی بسیار فراتر از بالا بردن میزان Loudness و یا استفاده از اکولایزر است. با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته مسترینگ امکان تغییر بالانس سازها، افزایش و یا کاهش حالت استریو در محدوده‌ای خاص از رنج فرکانسی، بالا بردن صدای کیک درام و همزمان محدود کردن صدای بیس، رفع صدای “س” و “ز” آزار دهنده وکال، بدون تیره شدن فضای میکس و بسیاری موارد دیگر امکان‌پذیر است.

علاوه بر موارد فوق، استفاده از یک گوش متخصص، دقیق، تازه نفس و در عین حال بی‌طرف که درگیر مراحل ساخت اثر نبوده، در مرحله مسترینگ موسیقی کمکی شایان در تشخیص مشکلات پنهان شنیداری و رساندن کیفیت آن به حد کمال می‌باشد.

هنر مسترینگ موسیقی

در وهله اول مسترینگ موسیقی به صورت حرفه‌ای نیازمند تخصص بالاست. مهندس مسترینگ دارای گوش بسیار دقیق و تیون شده بوده و با دانش فنی بالا و احاطه بر تکنیک‌های مسترینگ، مشکلات شنیداری اثر و راه حل آن‌ها را به سرعت تشخیص خواهد داد. اما علاوه بر تخصص، یک گوش دقیق نیازمند محیط آکوستیکی بسیار حرفه‌ای و سیستم مانیتورینگ کالیبره شده و دقیق می‌باشد. بدون داشتن اتاقی با آکوستیک محاسبه شده و اسپیکر تیون شده و با رزولوشن بالا، انجام فرایند مسترینگ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

بدون رعایت موارد فوق‌الذکر اثری که در داخل اتاق و بر روی اسپیکر شخص مستر کننده بسیار خوش صدا به گوش می‌رسد و از بالانس فرکانسی خوبی برخوردار است، ممکن است در هنگام شنیدن در داخل اتومبیل دارای باس بسیار بالا و غیر شفاف باشد و همین اثر در سیستم “های فای” یکی از دوستان به طور کامل باس خود را از دست بدهد و این تنها یک نمونه از صدها مواردی است که مسترینگ موسیقی غیر حرفه‌ای مسبب آن است.

بعد از ضبط، میکس و مسترینگ موسیقی می‌تواند کیفیت‌های پنهان صوتی اثر را آشکار نماید.

این کیفیت‌ها گاه مثبت و گاه منفی هستند مثلا بعد از میکس و مسترینگ ممکن است مشخص شود کیفیت گیتار بیس از ابتدا خوب نبوده است. این عدم کیفیت در شلوغی کار گم بوده ولی بعد از میکس و مسترینگ و تراز شدن طیف فرکانسی این عدم کیفیت به گوش می‌رسد. این موارد عموما بعد از میکس مشخص می‌شود و بهتر است در همان مرحله  اصلاح شود.

اهمیت میکس و مسترینگ حرفه‌ای

کیفیت میکس و مسترینگ، اولویت شماره یک ما بوده و هست. اینجا همه موارد لازم جهت دستیابی به بالاترین حد کیفیت فراهم آمده است که از آن جمله می‌توان به فضای تیون شده به همراه آکوستیک حرفه‌ای، سیستم مانیتورینگ کالیبره شده بر اساس استاندارد K system، کانورتور RME، پردازنده‌های  UAD2، و مانند همیشه مهمترین عامل که همان تخصص و علم روز است اشاره کرد.

میکس و مسترینگ

در خانه مسترینگ خدمات به دو شکل استاندارد و تفکیکی ارائه می‌شود. در حالت استاندارد، یک ترک استریو که در واقع خروجی مرحله میکس است  جهت مسترینگ تحویل استودیو می‌شود.  در حالت تفکیکی (stem mastering) هر میکس به حداکثر ۶ لاین تفکیک شده و این لاین های تفکیک شده برای مسترینگ به خانه مسترینگ ارسال می‌شوند.

به عنوان مثال سازهای بیس در یک ترک، وکال اصلی در ترک دوم، بقیه سازها در ترک سوم و درامز در ترک چهارم و وکال‌های همراهی در ترک پنجم. در روش تفکیکی عملا دست مهندس مسترینگ برای کنترل قطعه بازتر بوده و نتیجه بهتری حاصل می‌شود اما از آنجا که این روش وقت گیرتر و پیچیده‌تر می‌باشد، هزینه بالاتری را نسبت به مسترینگ استاندارد  طلب می‌کند.

 

مسترینگ موسیقی مبحثی بسیار مفصل است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت مطالعه بیشتر به مقاله “مسترینگ به زبان ساده” در بخش مقالات مراجعه فرمایند.

برای مطالعه بیشتر

اهمیت میکس و مسترینگ موسیقی

ضبط، میکس و مسترینگ موسیقی به ترتیب بعد از مرحله آهنگسازی و تنظیم بسیار با‌ اهمیت می‌باشد. به طوری که سهل انگاری در ضبط سبب کاهش کیفیت میکس، و سهل‌انگاری در میکس سبب کاهش کیفیت مسترینگ می‌شود. در واقع از همان لحظه‌ای که صدایی را ضبط و یا انتخاب می‌کنیم باید کیفیت محصول نهایی را در نظر داشته و مشکلات را در همان مراحل اولیه حل نماییم.

خانه مسترینگ مفتخر است که تخصص لازم را در مباحث مربوط به ضبط، میکس و مسترینگ موسیقی و صدا دارا بوده و کیفیت خروجی قابل تضمینی را ارائه می‌نماید.

این روزها تعدادی افرادی که بدون دانش لازم و تجهیزات کافی میکس و مسترینگ انجام می‌دهند بسیار زیاد است اما اگر به کیفیت کار خود اهمیت می‌دهید با صرف هزینه‌ای کمی بیشتر به متخصص میکس و مسترینگ مراجعه کنید. 

خانه مسترینگ برای آن دسته از عزیزانی که علاقه‌مند به فراگیری هنر میکس و مسترینگ و همچنین آهنگسازی هستند، در بخش آموزش دوره آموزش میکس و مسترینگ و دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم را ارائه می‌نماید.

معیار‌های انتخاب آهنگساز و تنظیم کننده

این روزها با گسترش امکانات دیجیتال و انبوه نرم‌افزارهای قفل شکسته، امکانات حرفه‌ای آهنگسازی به طور کامل در اختیار خیلی از علاقه‌مندان به هنر آهنگسازی و تنظیم قرار دارد. نکته مهم در این میان آن است که به صرف داشتن بهترین صداها و تجهیزات، شخص تبدیل به آهنگسازی توانا نمی‌شود.

در واقع مهمترین عامل موفقیت آهنگساز، علم موسیقایی و تجربه وی در زمینه سبک‌های مختلف و همچنین آگاهی از دانش‌های موسیقی نظیر هارمونی، کنترپوان، ارکستراسیون و غیره می‌باشد.

علم موسیقی

آهنگسازی چیره دست به حساب می‌آید که توانایی ساخت یک اثر ارکسترال در کنار یک اثر الکترونیک را نیز داشته باشد. امروزه بسیار مشاهده می‌شود دوستانی اقدام به آهنگسازی و تنظیم می‌نمایند که هیچگونه اطلاع تئوری از این کار نداشته و حتی در برخی موارد تنالیته اثر خود را نیز نمی‌دانند. به بیان خلاصه، چیدن لوپ‌ها در کنار هم و استفاده از آرپژهای موجود در نرم‌افزار‌ها آهنگسازی نیست.

امکانات و تجهیزات

بعد از علم موسیقی، نوبت به امکانات و تجهیزات حرفه‌ای می‌رسد. اگرچه با پیشرفت فناوری الکترونیک کیفیت عمومی تجهیزات ارتقاء یافته است ولی همچنان استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و گران قیمت در تعیین کیفیت نهایی اثر بسیار تاثیرگذاراست. علاوه بر تجهیزات الکترونیکی و البته مهم‌تر از آن، آکوستیک محیط و فضای کار می‌باشد. به بیان دیگر خروجی بهترین تجهیزات در محیط آکوستیکی مشکل‌دار، از خروجی تجهیزات متوسط در محیط آکوستیکی خوب می‌تواند ضعیف‌تر باشد.

هزینه‌ها

دست آخر نوبت به هزینه‌ها می‌رسد. طیف هزینه‌های آهنگسازی و تنظیم بسیار گسترده است از حدود صد هزار تومان تا چند ده میلیون تومان متغیر است. هزینه معقول قطعا جایی در میانه این طیف است. ارقام بسیار ارزان عموما به دلیل بی‌تجربه‌گی و عدم وجود علم کافی و یا نبود امکانات مناسب می‌باشد. البته شاید در مواردی، با وجود همه امکانات و شرایط، آهنگساز تصمیم به پایین آوردن هزینه‌هاگرفته باشد که البته بسیار نادر است.

کلام آخر

دوستانی که به دنبال کسب موفقیت در بازار موسیقی هستند باید توجه خاصی نسبت به انتخاب همکاران خود مبذول دارند. سبک‌های تقلیدی، ترانه‌های تکراری و قدم گذاشتن در مسیری که دیگران قبلا از آن عبور کرده‌اند، منتهی به موفقیت نخواهد شد. این نو‌آوری و خلاقیت و تفکر نو است که سبب تمایز کار هنری شما از دیگران و در نتیجه بیشتر دیده شدن آن می‌شود.

خانه مسترینگ برای آن دسته از عزیزانی که علاقه‌مند به فراگیری هنر آهنگسازی و میکس‌ و ‌مسترینگ هستند،  دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم و دوره آموزش میکس و مسترینگ را به شکل حضوری و غیر‌حضوری برگزار می‌نماید.

تخفیف فوق ویژه دوره جامع تولید موسیقی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه