آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ دوره‌ای کامل و اصولی  است که توسط من (سرمد دهنادی) طراحی شده و در آن تمام مواردی که جهت رسیدن به مرحله آهنگسازی مورد نیاز است تدریس میشود.  این دوره هم به صورت حضوری و هم  غیر حضوری  برگزار شده و از لحاظ هزینه، یکی از ارزانترین دوره‌های باکیفیت آموزش آهنگسازی و تنظیم می باشدو در آن شهریه به صورت اقساطی دریافت میشود. همچنین تمامی سمپل ها و پلاگین های مورد نیاز در مرحله تنظیم به صورت رایگان به هنرجو تقدیم خواهد شد.

H

روش آموزش خانه مسترینگ چگونه است؟

H

چه مطالبی را در این دوره فرا می گیرید؟

H

چه نرم افزاری در دوره استفاده می شود؟

H

دوره حضوری بهتره است یا غیر حضوری؟

H

چگونه با اطمینان در دوره ثبت نام کنیم؟

H

هزینه دوره و نحوه ثبت نام چگونه است؟

H

چه وسایلی برای این دوره مورد نیاز است؟

روش آموزش آهنگسازی در خانه مسترینگ

اساسا یادگیری هر هنری نیازمند فراگیری مبانی مقدماتی و دروس تئوریک و پایه ای آن هنر می باشد. هنر موسیقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. هنرجو درجهت رسیدن به هدف نهایی که همان ساخت و تنظیم آهنگ است نیازمند فراگیری علم موسیقی و کسب تجربه می باشد. در طول تجاربم بارها به هنرجویانی برخوردم که به دنبال راه میانبر بوده اند و تصورشان این بوده که با یادگرفتن نحوه کار یک یا چند نرم افزار به توانایی آهنگسازی و تنظیم دست می یابند. حال آنکه بعد از فراگیری نرم افزار تازه به این نتیجه رسیده اند که جهت ساخت آهنگ به مطالبی بسیار فراتر از نحوه کار نرم افزار نیازمند هستند. در واقع آموزش آهنگسازی بسیار فراتر از آموزش نحوه کاربری نرم افزار و پلاگین ها و بانک های صداست. در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم خانه مسترینگ شما خود موسیقی را خواهید آموخت وسپس با کمک نرم افزار آن را اجرا خواهید کرد.

 در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم  خانه مسترینگ،  برخلاف سایر دوره های کوتاه مدت که  از روش‌های غیر اصولی و عموما بی فایده برای آموزش استفاده می شود،  خود موسیقی  به صورت علمی آموزش داده شده و آموزش نرم‌افزار به عنوان یک وسیله کمکی در نظر گرفته می شود.

در خانه مسترینگ دوره آهنگسازی و تنظیم در ۵ ماه به پایان می رسد. در طول این دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم ، به طور خلاصه ، تمامی موارد لازم جهت تولید یک اثر موسیقایی گنجانده شده و گذراندن همه و یا بخشی از آن به هنرجویانی که تمایل به ساخت و تولید موسیقی باکلام و یا بی کلام دارند شدیدا توصیه می شود. علاوه بر افراد مبتدی، این دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، برای  افرادی که تا حدی با موسیقی آشنایی دارند نیز مفید خواهد بود و سبب بسط و گسترش معلومات این دوستان می گردد.

اساس دوره آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ  بر پایه آموزش مطالب بنیادی استوار است. مطالبی که فراگیری آن زیربنای هنر آهنگسازی به معنای واقعی خودش می باشد. به طور کلی این دوره به چهار قسمت قابل تقسیم است

۱- راه اندازی استودیو و نصب و راه اندازی نرم افزار (۲ جلسه)
۲- تئوری موسیقی  (۴ جلسه)
۳- هارمونی مقدماتی و آکورد شناسی، ملودی سازی (۴ جلسه)
۴-  تنظیم و ساز شناسی و هارمونی (۱۰ جلسه)

این چهار قسمت به ترتیب پیش نیاز هم  می باشند و  آموزش داده می شوند.

از جلسه دوم تا جلسه پانزدهم در طول هر جلسه هنرجو با تمرینات تکنیکی در نواختن پیانو آشنا خواهد شد و همزمان ، تمرینات سلفژ سبب بسط و گسترش موزیکالیته در ذهن هنرجو می گردد. اخذ نتیجه مطلوب از این دوره ها نیازمند تمرین و ممارست روزانه هنرجو  است به شکلی که هنرجو باید حداقل ۲ تا ۳ ساعت از وقت روزانه خود را به تمرین اختصاص دهد. تفاوت دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ با سایر دوره های مشابه، تمرکز آن بر مباحث مربوط به موسیقی است . در سایر دوره ها اساس کار یادگیری نرم افزار هاست حال آنکه در این دوره خود موسیقی تدریس می شود و نرم افزار تنها  وسیله ای جهت کمک به موسیقیدان در راه ساخت موسیقی تلقی شده و آموزش آن در کنار آموزش موسیقی قرار میگیرد.

دوره آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ  دوره ای کامل و جامع بوده و در صورتی که هنرجو زمان کافی در جهت انجام تمرینات آن اختصاص دهد حصول نتیجه در پایان دوره قطعی خواهد بود.

 سرفصل های آموزش آهنگسازی و تنظیم

جلسه اول دوره به نحوه راه اندازی و اجزای یک استودیوی خانگی با کیفیت می پردازد. از نحوه صحیح آکوستیک کردن محیط تا انواع میکروفن ها، کابل ها، پری آمپلیفایرهای میکروفن، کارتهای صدا ، اسپیکر ، هدفون، کنترلر میدی و… همه در ویدئوی اول بررسی می شوند.

جلسه دوم به آموزش طریقه نصب و ستاپ حرفه ای نرم افزار و همچنین گرفتن صدای پیانو از آن می پردازد. همچنین از جلسه دوم تکنیک پیانو و تمرینات وکالیز آوازی نیز آغاز می گردد.

جلسه سوم تا ششم به تئوری موسیقی اختصاص دارد و تمامی مباحث پر کاربرد تئوریک مطرح شده و به بهترین شکل آموزش داده می شود.

جلسه هفتم تا دهم به هارمونی مقدماتی اختصاص دارد و مباحث تئوریک و عملی در این مورد پوشش داده می شود. از جلسه دهم تا بیستم مباحث مربوط به ارکستراسیون یا همان تنظیم، ملودی سازی و هارمونی چهار بخشی پوشش داده می شود. در بخش تنظیم هنرجو با تمای سازهای استاندارد غربی آشنا شده و نحوه ساخت موسیقی با استفاده از بهترین پلاگین های هر ساز را فرا می گیرد.

سلفژ مقدماتی

در دوره آموزش آهنگسازی در “خانه مسترینگ “سلفژ و صداسازی آواز گنجانده شده تا موزیکالیته در هنرجو زنده شده و شکوفا گردد.

تکنیک پیانو

در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم  تمرینات تکنیک پیانو به عنوان ساز مادر آهنگسازی در کل دوره وجود خواهد داشت.

ارکستراسیون

در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، ابتدا سازها تک به تک بررسی شده و پس از پیدا کردن معادل نرم افزاری صدای آنها، کار بر روی ساخت قطعات موسیقی با استفاده از آنها آغاز می شود.

ملودی سازی

در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم ساخت ملودی و هارمونیزه کردن آن و همچنین ترکیب چند ملودی به صورت همزمان آموزش داده و تمرین خواهد شد.

هارمونی

در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، آکوردشناسی و هارمونی مقدماتی به عنوان زیربنای ساخت آثار موسیقی باارزش تدریس می شود.

تئوری موسیقی

در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم نکات پر اهمیت تئوری موسیقی از دید آهنگسازی آموزش داده می شود.

 اساسا انجام صحیح هر کاری منوط به داشتن اطلاعات علمی کافی در آن زمینه است. هنر نیز از این قاعده مستثنا نیست  و یک هنرمند زمانی می تواند  به خلق آثار ارزشمند،خاص و زیبا بپردازد که اطلاعات تئوری خوبی در مورد هنر خویش داشته باشد. موسیقی علیرغم ظاهر ساده اش یکی از علمی ترین هنرهاست و شخصی که قصد ساخت آثار موسیقیایی دارد  نیازمند داشتن آگاهی نسبت به علوم موسیقی است. داشتن اطلاعات کافی در زمینه تئوری موسیقی سبب گسترش دید آهنگساز شده و وی با استفاده از این علوم  می تواند به خلق آثار متفاوت با حال و هوای خاص بپردازد و از تکراری بودن و یکنواختی جلوگیری کند. به عنوان مثال برای این که یک آهنگساز آهنگی با تم اسپانیایی بسازد باید نسبت به گام موسیقی که در اسپانیا استفاده می شود و همچنین نوع هارمونی استفاده شده در آن سبک موسیقی  آگاهی داشته باشد که این خود بخش کوچکی از دانش تئوری موسیقی است  تئوری عمومی، هارمونی، ارکستراسیون، کنترپوان، فرم و … علومی هستند که هنرجو را در راه رسیدن به هدف نهایی همراهی خواهند کرد.در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم تمامی این موارد به طور خلاصه و تا جایی که در مدت زمان کوتاه دوره امکان پذیر باشد بررسی خواهند شد.

هارمونی علم هماهنگی است. در هنر نقاشی هارمونی یعنی هماهنگی بین رنگ ها و اندازه تصاویر نسبت به هم. در موسیقی غربی بافت موسیقی به شکل پولی فونیک (چند صدایی) می باشد. این بدان معناست که در هر لحظه از زمان موسیقی چندین نت متفاوت به صورت همزمان شنیده می شوند. علم هارمونی در موسیقی به شناخت روش های صحیح ترکیب نتها به صورت عمودی (همزمان) می پردازد. با استفاده از هارمونی می توان احساس شادی، غم، ترس، ابهام و… را در موسیقی به وجود آورد و تقویت کرد. شناخت انواع پیچیده تر آکوردها و نحوه استفاده از آنها در توالی های هارمونیک، آکورد گذاری ساده و پیچیده بر روی ملودی با رعایت فرم و کادانس و همچنین ساخت ملودی بر بستر یک هارمونی از پیش نوشته شده از جمله مواردی است که در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم خانه مسترینگ تدریس می شود. 

هارمونی

اگر هارمونی را بخش عمودی  موسیقی در نظر بگیریم ملودی بخش افقی آن خواهد بود. هر آنچه که در خاطره شنونده از یک قطعه موسیقی باقی می ماند از ملودی آن اثر می باشد. ملودی زیبا و متناسب با احساس قطعه مهمترین عامل در جذب مخاطب است. ساخت ملودی فرایندی به شدت سلیقه ای است و به طور کلی آموزشی برای ساخت ملودی زیبا وجود ندارد اما روش هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان نسبت به درستی ملودی ساخته شده اطمینان حاصل کرد که این درستی قدم اول در زیبایی ملودی می باشد. روش ساخت ملودی در کسر میزان های متفاوت، ساخت ملودی بر روی آکوردهای منتخب، ساخت ملودی دوم و سوم در زیر ملودی اصلی و همچنین نحوه تلفیق شعر و ملودی از جمله مواردی است که در  دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ به هنرجو آموزش داده می شود.

ملودی سازی

بعد از ساخت ملودی و انتخاب هارمونی زیبا برای آن نوبت به تنظیم موسیقی می رسد. البته فرایند انتخاب آکورد و هارمونی را می توان شروع تنظیم در نظر گرفت. در این مرحله بر اساس هارمونی انتخاب شده، ملودی های همراهی کننده، بخش های ریتم ، باس و … برای آهنگ ساخته می شوند. انتخاب این که چه ساز هایی در یک آهنگ نقش آفرینی کنند از تصمیماتی است که در مرحله تنظیم  گرفته می شد. شناخت سازها و نحوه استفاده و ترکیب آنها و همچنین معرفی بهترین سمپل ها  و بانک های صدا برای هر یک از آنها و همچنین طریقه نصب و گرفتن صدای حرفه ای از این VST ها از جمله مواردی است که در آموزش آهنگسازی و تنظیم خانه مسترینگ تدریس می شود. لازم به ذکر است پس از ورود به مرحله تنظیم (جلسه ۱۱)  حدود ۱ ترابایت VST و بانک صدای رایگان و دست چین شده بر روی هارد اکسترنال هنرجو کپی خواهد شد.

ارکستراسیون

یک آهنگساز باید توانایی نواختن یک ساز را هرچند به طور مبتدی داشته باشد. ساز پیانو به دلیل وسعت نت ها و همچنین قدرت اجرای پولیفونیک بالا بهترین گزینه برای ساز تخصصی آهنگسازی است. به همیت علت در تکنولوژی MIDI هم از کیبوردMIDI به عنوان وسیله ای در جهت وارد کردن نتها و سایر اطلاعات به نرم افزار آهنگسازی استفاده میشود. هنرجوی آهنگسازی باید در نواختن کیبورد و پیانو تا حدی مهارت داشته باشد. به همین دلیل در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در “خانه مسترینگ” تمرینات پیانو در کل دوره وجود خواهد داشت.

تکنیک پیانو

یک آهنگساز نیازمند داشتن حس موزیکال است به این معنی که ضرب و وزن و تمپو را به خوبی تشخیص داده و تا حد قابل قبولی توانایی نت خوانی پارلاتی و کانتاتی داشته باشد و همچنین در وزن خوانی به میزان قابل قبولی از تبحر رسیده باشد. اگر آهنگساز قصد خواندن آواز را نیز داشته باشد باید نسبت به پرورش صدای خود از طریق تمرینات وکالیز اقدام ورزد . از این رو در دوره آموزش آهنگسازی در “خانه مسترینگ “سلفژ و صداسازی آواز گنجانده شده تا موزیکالیته در هنرجو زنده شده و شکوفا گردد.

سلفژ

دست آخر یک آهنگساز مدرن نیازمند به استفاده از تکنولوژی روز در جهت هرچه بهتر پیاده کردن خلاقیت خویش می باشد. فراگیری نرم افزار آهنگسازی یا همان DAW و پلاگین های مربوطه کمک شایانی به هنرجو در جهت تسهیل فرایند یادگیری آهنگسازی و تنظیم و بعدا تولید آثار هنری می نماید.در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، دو نرم افزار آهنگسازی قدرتمند CAKEWALK  و یا Cubase بنا به تمایل هنرجو  به طور کامل آموزش داده خواهد شد. این نرم افزار از حرفه‌ای‌ترین و کاربردی ترین نرم افزار های تولید موسیقی می باشند و تمامی مراحل آهنگسازی از ایده اولیه تا میکس و مسترینگ  به راحتی بر روی آنها قابل اجراست.

آموزش نرم افزار آهنگسازی

آموزش نرم افزار آهنگسازی

امروزه  در بین عده ای از هنرجویان این باور  گسترش  پیدا کرده که آموزش آهنگسازی همان آموزش نرم افزار است و فرد با فراگیری کامل یک نرم افزار آهنگسازی به توانایی ساخت موسیقی دست پیدا می کند. این باور کاملا اشتباه است. به عنوان مثال یک دندانپزشک متخصص را تصور کنید. این پزشک برای رسیدن به  مرحله ویزیت بیمار از چه مراحلی عبور  کرده؟  سالهای زیادی را صرف خواندن دروس تئوری و عملی پزشکی کرده و با انواع و اقسام مشکلات دندان و فک و… آشنا شده، پزشکی عمومی خوانده و با بدن انسان و نحوه کار آن آشناست بعد  از فارغ التحصیلی مطبی باز کرده و تجهیزاتی تهیه کرده و نحوه کار با آنها را هم فرا گرفته تا به مرحله ویزیت بیمار رسیده. حالا  بیایید این مثال را به آهنگساز تعمیم دهیم. 

یک آهنگساز باید نحوه نواختن یک ساز (ترجیحا پیانو) را آموخته باشد، تئوری موسیقی، هارمونی، ارکستراسیون، فرم، کنترپوان و… را فرا گرفته باشد  تا این مرحله او توانایی آهنگسازی را به صورت تئوری به دست آورده حالا برای اجرای ایده های خود نیازمند یاد گیری نحوه کار  ابزار هاست. در این میان مهمترین ابزار همان نرم افزار  آهنگسازی می باشد.

آموزش نرم افزار آهنگسازی در واقع آموزش نحوه استفاده از ابزار کار آهنگسازی است. علم آهنگسازی از مطالعه و فراگیری خود موسیقی حاصل می شود و ابزار یا همان نرم افزار صرفا جهت پیاده کردن افکار و ایده های موسیقایی آهنگساز می باشد. 

پس مجددا تاکید می کنم:

در آموزش آهنگسازی نرم افزار کمترین میزان اهمیت را داراست. 

بعد از کسب دانش موسیقی آهنگساز نیازمند آشنایی با نحوه کار نرم افزار های آهنگسازی است تا از این طریق بتواند ایده های موسیقایی خویش را عمکلی کند. امروزه اکثر مراحل ساخت یک اثر موسیقایی در داخل نرم افزار های تولید موسیقی و یا به عبارت دیگر نرم افزار های موسوم به DAW که مخفف عبارت Digital Audio Workstation می باشد انجام می پذیرد. از این رو اکثر موزیسین ها نیازمند داشتن دانش و اطلاع کافی از نحوه استفاده، امکانات و کاربری نرم افزار آهنگسازی و تولید موسیقی می باشند.

از میان نرم افزار های آهنگسازی موجود در بازار، انتخاب استودیو خانه مسترینگ در مرحله نخست نرم افزار آهنگسازی Cakewalk  و سپس Cubase است. نرم افزار آهنگسازی cakewalk که تا چندی قبل به نام SONAR شناخته می شد در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ توسط شرکت Band Lab خریداری شده و به همراه تمامی امکانات حرفه ای و قابلیت هایش به طور رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است. قیمت این نرم افزار آهنگسازی تا چندی قبل برابر با ۵۰۰ دلار بود و هم قیمت و هم رده نرم افزار های آهنگسازی  کیوبیس و پروتولز به حساب می آمد. از آنجا که اکثر اهالی موسیقی در ایران از نرم افزار های  آهنگسازی قفل شکسته استفاده می کنند که این خود مشکلات متعددی به همراه دارد، استفاده از نرم افزار آهنگسازی ارجینال و رایگان Cakewalk که در آن تمامی قابلیت های یک نرم افزار آهنگسازی حرفه ای گنجانده شده است کاملا منطقی و اقتصادی است.

برخی از قابلیت های نرم افزار Cakewalk (سونار سابق) :

۱- ورژن ارجینال و رایگان با قابلیت دانلود مستقیم از خود وبسایت اصلی بدون نیاز به کرک

۲- آپدیت مستمر و بی مشکل هر دو ماه یکبار به دلیل ارجینال بودن

۳- افکت های شبیه سازی شده سخت افزار در Pro channel

۴- تکنولوژی ARA2 جهت یکپارچه شدن با نرم افزار تیون وکال ملوداین

۵- امکان ساخت موسیقی بر روی فیلم

۶- بهترین و کامل ترین صفحه Piano Roll

۷- قابلیت up sampling افکت ها برای بالا بردن شفافیت میکس و مسترینگ بدون نیاز به افزایش sample rate  پروژه

۸- قابلیت تاچ برای استفاده در مانیتورهای لمسی

دوره حضوری بهتر است یا غیر حضوری؟

خانه مسترینگ در هر دو حالت حضوری و غیر حضوری آماده ارائه خدمات آموزشی به هنرجویان عزیز می‌باشد. از آنجا که هزینه دوره غیر‌حضوری بسیار کمتر از دوره حضوری است و در عین حال مدت زمان ویدئوها  و اطلاعات داخل آنها بسیار بیشتر از کلاس حضوری است و همچنین با توجه به اینکه در حالت غیر حضوری گارانتی بازگشت وجه وجود دارد، لذا انتخاب گزینه غیر حضوری از لحاظ مالی و منطقی قابل توجیه می‌باشد. لازم به ذکر است که  تبدیل  دوره غیر‌حضوری به حضوری در صورت خالی بودن زمان و با پرداخت مابه التفاوت شهریه دوره حضوری امکان پذیر است.

تفاوت دوره آهنگسازی حضوری و غیر حضوری

تعداد جلسات : ۲۰ جلسه

تعداد جلسات در هفته : ۱ جلسه

نحوه برگزاری جلسات: ویدئو های بسیار با کیفیت و لایسنس دار

مدت زمان هر جلسه:متغیر بین ۹۰ دقیقه تا ۳۲۰ دقیقه متناسب با نیاز مبحث

طول دوره : ۵ ماه

نحوه ارتباط با استاد: واتساپ، تماس تلفنی و تصویری

گارانتی بازگشت وجه : دارد (شرایط)

 شهریه: یک ششم هزینه کلاس حضوری !!!

شهریه اقساطی: دارد

تعداد جلسات : ۲۰ جلسه

تعداد جلسات در هفته : ۱ جلسه

نحوه برگزاری جلسات: کلاس حضوری

مدت زمان هر جلسه: ۹۰ دقیقه ثابت

طول دوره : ۵ ماه

نحوه ارتباط با استاد: حضوری، واتساپ، تماس تلفنی و تصویری

گارانتی بازگشت وجه : ندارد

شهریه: شش برابر دوره غیر حضوری

شهریه اقساطی: دارد

چگونه با اطمینان ثبت نام کنیم؟

  با اندکی جستجو در اینترنت می‌توان به اعتبار خانه مسترینگ در زمینه آموزش آهنگسازی و تنظیم و همچنین آموزش میکس و مسترینگ پی برد با این حال  موارد پایین می تواند اطمینان بخش شما در مورد کیفیت آموزشی دوره های خانه مسترینگ باشد.

نظرات شرکت کنندگان در دوره

نظرات  هنرجویاتی که قبلا در دوره ثبت نام کرده ان می تواند چراغ راه شما برای انتخابی بهتر باشد. قطعا  دوره ای که تعداد زیادی هنرجو کیفیت آن را تایید نموده اند بسیار قابل اطمینان تر از دوره ها ی افراد ناشناخته است.فقط  به نظرات افراد واقعی و قابل پیگیری اطمینان کنید. برای دیدن نظرات هنرجویان  دوره لطفا کلیک بفرمایید.

گارانتی بازگشت وجه

در صورت ثبت نام  در دوره غیر حضوری و عدم رضایت از محتوای ویدئوی جلسه اول هر ترم، مبلغ شهریه همان ترم   به طور کامل به شما عودت داده خواهد شد. امکان استفاده از گارانتی بازگشت وجه و همچنین شرایط اقساطی پرداخت شهریه با بالاترین ضریب اطمینان را نسبت به کیفیت آموزشی دوره ایجاد می نماید.

اطمینان خاطر با شهریه اقساطی

دوره از ۵ ترم تشکیل شده و هر ترم ۴ جلسه هست. شهریه دوره هم برای هر ترم (۴جلسه) جداگانه دریافت می شود. به عبارت دیگر کل شهریه دوره در ۵ قسط دریافت می شود. این به شما اطمینان خاطر می دهد که در صورت عدم رضایت از کیفیت آموزشی هزینه بیشتری پرداخت نمی فرمایید. در واقع این بهترین گارانتی کیفیت می باشد.

چرا آموزش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ یک دوره خاصه؟

 

شما با گذراندن این دوره با هرآنچه که برای ساخت یک اثر موسیقی مدرن لازم است آشنا می شوید و از سایر دوره ها بی نیاز خواهید بود. در هیچ دوره مشابهی همزمان به هنرجو پیانو و سلفژ در کنار مباحث علمی آهنگسازی آموزش داده نمی شود. شرکت کردن در دوره های غیر اصولی و بی کیفیت علاوه بر اتلاف وقت هزینه هایی چند برابر بر شما تحمیل خواهد کرد.

این دوره به شکل پکیج فروشی نیست شما هر هفته ۱ ویدئو دریافت می کنید و دقیقا مثل کلاس حضوری پرسش های خود را از طریق واتساپ با استاد مطرح می نمایید. این سبک از آموزش برای دوره غیر حضوری تضمین کننده کیفیت بالای آموزشی است.

مهم ترین تفاوت دوره آهنگسازی  در خانه مسترینگ  با دوره های مشابه، برنامه داشتن و هدفمند بودن آن است.  بعد از نصب و راه اندازی و گرفتن صدای پیانو از کامپیوتر، کار بر روی تئوری موسیقی به عنوان پایه هنر آهنگسازی آغاز میشود و به موازات آن، تکنیک پیانو و سلفژ نیز به عنوان دو عنصر کلیدی برای هر موزیسین تدریس خواهد شد. بعد از تئوری، آکوردشناسی و هارمونی به صورت قدم به قدم آموزش داده شده و سپس کار در محیط نرم افزار آغاز می شود. شناخت تک به تک سازها و اینکه چگونه در کامپیوتر صدای آنها به بهترین شکل ممکن تقلید شود، مرحله بعدی است. در انتهای این مرحله است که هنرجو به طور معجزه آسایی توانایی ساخت آثار موسیقی را در خود حس خواهد کرد

در پایان دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، هنرجو قادر خواهد بود بر روی یک ترانه ملودی ساخته و پس از هارمونیزه کردن ملودی، با کمک کامپیوتر و همچنین ضبط ساز زنده، آن را تنظیم نموده و به عنوان یک کار حرفه ای ارائه نماید. تمامی جلسات دوره حضوری آموزش آهنگسازی و تنظیم  در محل استودیو خانه مسترینگ برگزار می گردد.  در حین جلسات به تناسب نوع دوره و مبحث مورد بحث از تجهیزات استودیو استفاده خواهد شد.

خاطر نشان می گردد دوره ” آموزش میکس و مسترینگ” دوره ای جداگانه می باشد که ۱۲ جلسه بوده و نیازمند پیش نیاز نیست و شرکت در آن  به صورت مجزا امکان پذیر می باشد.

برای گذراندن  دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، هنرجو نیازمند  دسترسی به رایانه شخصی و یک ساز کیبورد با خروجی MIDI، کارت صدا و یک جفت اسپیکر و یا هدفون می باشد. تمامی نرم افزارها و سمپل های لازم به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است هنرجو به هیچ عنوان نباید پایان دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم  را به معنی انتهای مسیر فراگیری موسیقی بپندارد.  بلکه در واقع پایان این دوره به نوعی آغاز راه بوده و هنرجو نیازمند مطالعه، تمرین و تحقیق بیشتر می باشد.

تماس در واتساپ

در صورت داشتن اپلیکیشن واتساپ بر روی کامپیوتر و یا گوشی همراه به راحتی با کلیک بر روی این لینک پرسش ها ی خود را مطرح  و یا در جهت ثبت نام اقدام بفرمایید.

هزینه و نحوه ثبت نام در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم

جهت شرکت در دوره آهنگسازی و تنظیم خانه مسترینگ لازم است ابتدا در وبسایت ثبت نام بفرمایید تا پنل کاربری داشته باشید .سپس از طریق فروشگاه وبسایت نسبت به تهیه دوره مورد نظر اقدام بفرمایید. بعد از پرداخت شهریه دوره، تمامی جلسات و نرم افزارهای وابسته در پنل کاربری شما قرار خواهد گرفت.

 

تجهیزات مورد نیاز

برای شروع هر حرفه تجهیزات خاصی مورد نیاز است. دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم نیز نیازمند حداقل تجهیزاتی است که در زیر به آن اشاره شده است. نکته اینجاست که هنرجو برای تهیه تجهیزات به روز و متناسب با نیاز خویش نیازمتد اطلاعات و دانش کافی است، به همین دلیل توصیه می کنم دوره را با حداقل تجهیزات ممکن شروع کنید و به تدریج با آموزش های آن علم و آگاهی لازم نسبت به نیازهای خود و تجهیزات موجود در بازار به دست آورده و سپس به هزینه کردن بپردازید. مثال روشن این بحث همان است که شخص ابتدا رانندگی می آموزد و سپس اقدام به خرید خودرو می نماید.

کامپیوتر یا لپ تاپ

برای شروع دوره شما به یک کامپیوتر یا لپ تاپ متوسط به بالا نیازمندید. کامپیوتر برای کار حرفه ای آهنگسازی بهتر از لپ تاپ است چرا که در آینده امکان آپگرید کردن آن فراهم می باشد. دوره بر اساس سیستم عامل ویندوز بوده و ترجیحا بهتر است ویندوز ۱۰ ورژن ۶۴ بیت بر روی سیستم نصب باشد. بهتر است از ابتدا اخرین ورژن ویندوز را نصب کرده و تمامی درایور های سیستم را آپدیت نمایید. راه اندازی یک کامپیوتر جهت ساخت موسیقی کار زمان بری است پس بهتر است یک بار از ابتدا همه چیز شسته و رفته باشد. طریقه ساخت یک کامپیوتر از صفر و انتخاب قطعات در ویدئوی اول دوره آمده است.

اسپیکر یا هدفون

برای شروع دوره نیازمند اسپیکر یا هدفون هستیم که بتوانیم صداهای با کیفیت بشنویم. این اسپیکر یا هدفون لازم نیست از نوع استودیویی باشد. صرفا یک اسپیکر یا هدفون با کیفیت کامپیوتر کار ما را راه خواهد انداخت. فعلا برای خرید هدفون و اسپیکر استودیویی هزینه نکنید !!!.

کیبورد MIDI

از جلسه دوم ما نیازمند یک کیبورد MIDI برای انجام تمرینات پیانو و بعدا ساخت و اجرای ملودی هستیم. این کیبورد باید حداقل ۴۹ کلاویه داشته باشد (۴ اکتاو) و اگر گزینه افتر تاچ (after touch) داشته باشد بسیار بهتر است. یک آهنگساز حتما باید از کیبورد برای ساخت موسیقی استفاده کند. روش وارد کردن نت با موس کامپیوتر منجر به ساخت قطعاتی ساده، مکانیکی و بدون احساس می شود. البته می توان با صرف ساعت ها وقت و استفاده از امکانات نرم افزاری، احساس را تا حدی به موسیقی اضافه کرد اما هیچ چیز جای اجرای در لحظه را نمی گیرد. آهنگسازی یعنی موسیقی و موسیقی ساز می خواهد. موس کامپیوتر ساز موسیقی نیست !!!

کارت صدا

از آنجایی که ما تا انتهای جلسه ۱۰ فقط با صدای پیانو کار داریم لذا کارت صدای روی خود مادربورد سیستم به احتمال ۹۹ درصد جوابگوی کار ما خواهد بود. اما از جلسه ۱۱ که بحث تنظیم آغاز می شود و به تدریج تعداد ترک ها و پلاگین ها افزایش می یابد شما نیازمند یک کارت صدای اکسترنال خواهید بود. کارت صدای حرفه ای دارای درایور ASIO است و سبب می شود تاخیر سیستم کاهش یافته و همچنین کیفیت خروجی سیستم افزایش پیدا کند. یک کارت صدای اکسترنال کوچک با یک یا دو ورودی میکروفن در این مرحله کافی خواهد بود.

میکروفن

از آنجا که قسمتی از دوره به تمرین ساخت موسیقی با کلام می پردازد لذا از جلسه ۱۱ داشتن یک میکروفن خوب ولی ارزان بسیار مفید می باشد. این میکروفن می تواند Dynamic یا Condenser باشد که توضیحاتش در جلسه اول آمده است. می توانید از میکروفن های Behringer و یا MXL که ارزان هستند ولی کیفیت قابل قبولی برای این سطح دارند استفاده کنید.

نظرات ویدئویی تعدادی از هنرجویان دوره

6 reviews for پکیج آموزش آهنگسازی خانه مسترینگ - ترم اول

 1. کشاورز (خریدار محصول)

  انصافا حرفه ای بود،دم استاد گرم

 2. کشاورز (خریدار محصول)

  پکیج حرف نداشت،تشکر استاد

 3. کشاورز (خریدار محصول)

  دوستانی که دنبال آموزش نصب انواع پلاگین ها هستن این دوره خدایی کاملترینه، واقعا گل کاشتین استاد

 4. کشاورز (خریدار محصول)

  عرض سلام، تشکر فراوان از استاد دهنادی عزیز بابت پکیج عالی و کاملا به روز، احتمالا مشکل همه ی دوستانی که عاشق آهنگسازی و تنظیم هستن با این پکیج مرتفع میشه، البته در کنارش مباحث تئوری ، آواز و پیانو هم تدریس شده

 5. سيدحامدموسوي (خریدار محصول)

  با سلام و عرض ارادت 🌹

  در مورد این محصول باید بگم بسیار بسیار پکیج کامل و جامعی👌 هست.
  از سطح مبتدی تا حرفه ای.
  بدین صورت که اگر شما در زمینه موسیقی کاملا مبتدی هستید و با مفاهیم و تئوری موسیقی آشنایی ندارید با خیال راحت این پکیج رو تهیه کنید و مطمئن باشید کاملا انتخاب درستی داشتید و تقریبا هیچ چیز از قلم نمیوفته و همه موارد با ذکر مثال و بصورت عملی توضیح داده میشه.
  در ضمن تمرینات پیانو 🎹بسیار کاربردی و تاثیر گذار هست.
  در مورد آموزش نرم افزار cake walk که استاد دهنادی کاملا مسلط و جامع توضیح میدن و در مورد vst و پلاگین ها، علاوه بر آموزش اونها ، روش نصب و رجیسترشون رو هم بهتون توضیح میدن.
  و بزرگترین خوبی آموزش غیر حضوری اینه که هر قسمتی رو متوجه نشدید میتونید چندین بار بزنید عقب و باز مرور کنید😉

  خلاصه فرصت رو از دست ندید و مطمئن باشید کاملتر از این پکیج گیرتون نمیاد👌👌👌👌👌

 6. رفیعی مهر (خریدار محصول)

  با سلام، دوره ی آهنگسازی همه ی مباحث تئوری و عملی ساخت یک قطعه موسیقی از قبیل: آشنایی با گام ها، آکوردها، هارمونی، ملودی و استفاده از سازها رو به صورت گام به گام پوشش میده، و در مقایسه با دوره های مشابه، کاملترین و به روزترین اطلاعات موجود رو داره. پکیج کامل آموزش به همراه برنامه های کاربردی و روش استفادشون، تمام مراحل ساخت آهنگ رو به بهترین شکل توضیح داده. این دوره به من کمک کرد تا موسیقی غنی تری بسازم و صدای وکال بهتری داشته باشم. من دوره رو برای درک علم و هنر آهنگسازی، تنظیم وهمچنین پرورش صدا به شدت توصیه میکنم. با تشکر از استاد عزیز جناب آقای سرمد دهنادی

.فقط مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این محصول دیدگاه(نظر) ارسال کنند.

پرسشی دارید؟
از من بپرسید
در اولین فرصت به پرسشتان پاسخ می دهم !