6.000.000 تومان
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تخفیف سوپرویژه به پایان رسید.

شرایط تولید موسیقی در خانه مسترینگ

شرایط انجام میکس و مسترینگ و ساخت موسیقی

شرایط عمومی همکاری و شیوه میکس و مسترینگ

 

شیوه میکس و مسترینگ در خانه مسترینگ به دو شکل است. اول روش از راه دور می‌باشد. در این حالت بعد از هماهنگی، پروژه توسط اینترنت برای خانه مسترینگ ارسال می‌شود و پس از انجام کار، قطعه با کیفیت MP3 128 برای مشتری ارسال خواهد شد. پس از تست، صاحب اثر نظرات خود را اعلام کرده و بر طبق آن کار نهایی شده و اثر در فرمت دلخواه مشتری به همراه اطلاعات مکتوب برای مشتری ارسال خواهد شد.

دوم، شیوه میکس و مسترینگ حضوری است. در این حالت صاحب اثر همراه با پروژه به خانه مسترینگ مراجعه کرده صحبت‌های اولیه در ارتباط با فرم وسبک کار انجام می‌پذیرد. پس از میکس یا مسترینگ اولیه و شنیدن کار در محل استودیو، بر طبق نظر مشتری کار نهایی می‌شود.

نکات قابل ذکر:

۱ حداقل زمان استاندارد برای میکس و یا مسترینگ و همچنین تست و نهایی کردن پروژه سه روز کاری است. میکس و مسترینگ یک جلسه‌ای و سر پایی!!! استاندارد نبوده و هرگز به عنوان خروجی نهایی خانه مسترینگ تلقی نخواهد شد.

۲ بعد از اتمام کار، ۳۰ ثانیه از آهنگ به عنوان دمو جهت تست و مقایسه به مشتری تحویل داده می‌شود و یا کل کار به صورت حضوری در محل استودیو به سمع مشتری خواهد رسید.

۳- تا قبل از تسویه کامل، کار نهایی شده به طور کامل تحویل داده نخواهد شد.

۴ در صورت تمایل عقد قرارداد کتبی در محل خانه مسترینگ  امکان‌پذیر می‌باشد.

۵ تا قبل از تسویه کامل، خانه مسترینگ از تحویل نسخه نهایی معذور است.

شرایط فنی لازم جهت میکس

 1. پیشنهاد خانه مسترینگ ، اکسپورت پروژه به صورت فایل OMF می باشد اما در صورتی که این امکان فراهم نبود.فایل ها به صورت WAVEیا IAFF، تک به تک اکسترکت شده و قبل از اکسترکت کردن دقت شود که همه ترک ها با هم و از زمان ۰۰:۰۰:۰۰ آغاز شوند.
 2. هیچگونه افکتی بر روی ترک ها موجود نباشد مگر افکتی که جزء خود صداست مثلا یک صدای خاص گیتار الکتریک.
 3. در هنگام اکسپورت کردن گزینه Dithering غیر فعال بوده و عمل اکسپورت با همان Sample rate  و Bit Depth ارجیتال پروژه انجام شود.
 4. دقت شود در هنگام اکسپورت، گین ترک‌ها از ۶dbfs- تجاوز نکند.

شرایط فنی لازم جهت مسترینگ

 1. اگر چه یک میکس غیرحرفه‌ای بعد از مسترینگ خوش‌صداتر می‌شود اما همیشه رفع تمام ایرادهای یک میکس بد در مرحله مسترینگ امکان‌پذیر نیست. پس بهتر آنست تمام تلاش خود را در جهت دستیابی به صدای دلخواه در مرحله میکس و قبل از فرستادن فایل نهایی جهت مسترینگ انجام دهید.
 2. میکس نهایی شما از نظر شدت بلندی صدا نباید از ۶dbfs- تجاوز کند. از به کار بردن هر گونه افکت دینامیک نظیر کمپرسور یا لیمیتر و یا انجام فرایند Normalize بر روی میکس نهایی خود به شدت خودداری کنید. هر گونه دیستورشن و یا کلیپ در مرحله مسترینگ قابل اصلاح نیست.
 3. نویزها و صداهای اضافه را در مرحله میکس حذف کنید. حذف نویز در یک تک ترک بسیار ساده‌تر از زمانی است که چند ترک با هم میکس شده‌اند. در حقیقت در بسیاری اوقات حذف نویزهای ناخواسته در مسترینگ امکان‌پذیر نیست.
 4. در صورتی که آهنگی نیاز به fade in یا fade out دارد حتما قید شود.
 5. دقت شود تمام سازها و مهمتر آواز کاملا کوک باشند. در مسترینگ تیون کردن یک صدا در بین بقیه صداها امکان‌پذیر نیست.
 6. از فرستادن فایل با فرمت MP3 خودداری کنید و در عوض فایل‌ها را با فرمت WAVE, AIFF ویا Audio CD جهت مسترینگ ارسال فرمایید.
 7. Bit depth میکس نهایی باید ۲۴bit یا ۳۲bit باشد و از به کار بردن dithering بر روی آن خودداری شود.
 8. Sample rate اثر بین ۴۴۱۰۰hz تا ۱۹۲khz قابل قبول است.
 9. همیشه از فایل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و هیچگاه تک نسخه اصلی را جهت مسترینگ ارسال نفرمایید.

محدودیت‌های خانه مسترینگ

خانه مسترینگ از پذیرفتن و تولید آثاری که به هر نحو با قوانین جمهوری اسلامی ایران منافات دارند معذور است. برخی از این موارد در زیر آمده است:
۱- تک‌خوانی بانوان
۲- موسیقی رپ و زیر شاخه‌های آن
۳- موسیقی Heavy Metal
4- ترانه‌های سیاسی و اشعاری که به هر شکل با عرف جامعه در تناقض باشد.