کلاس آهنگسازی

کلاس آهنگسازی حضوری

کلاس آهنگسازی خانه مسترینگ شامل تمامی سرفصل‌های لازم جهت تبدیل هنرجو به آهنگساز و تنظیم‌کننده‌ای چیره دست می‌باشد. این دوره منحصر‌به فرد، هیچگونه مشابه داخلی و خارجی نداشته و با اینکه در طراحی آن از بخش‌هایی از دوره آنلاین دانشگاه برکلی استفاده شده ولی طراحی کلی و پیوستگی مطالب  آن به دست شخص من (سرمد دهنادی) انجام پذیرفته است.

کلاس آهنگسازی شامل سه مرحله  است:

۱- دوره تئوری                ۴ جلسه

(تئوری موسیقی+تکنیک پیانو+سلفژ+نرم‌افزار)

۲- دوره هارمونی           ۶ جلسه

(هارمونی و ملودی سازی+تکنیک پیانو+سلفژ+نرم‌افزار)

۳- دوره تنظیم               ۱۰ جلسه

(ارکستراسیون+نرم افزار+تکنیک پیانو+سلفژ)

در تمام جلسات آموزش آهنگسازی و تنظیم، تمرین تکنیک پیانو و در اکثر جلسات تمرین سلفژ آوازی گنجانده شده است . همچنین برای دوستانی که علاقه مند به مباحث مربوط به صدابرداری و میکس و مسترینگ هستند نیز به طور جداگانه  دوره آموزش میکس و مسترینگ در نظر گرفته شده است که هنرجویان می توانند به طور مستقل در آن شرکت نمایند.

حداقل تجهیزات مورد نیاز هنرجو برای شرکت در دوره:

  1. کامپیوتر و یا لپ تاپ با مشخصات نسبتا خوب
  2. ترجیحا کارت صدای اکسترنال
  3. کیبورد MIDI حداقل ۴ اکتاو (۴۹ کلاویه)
  4. هدفون یا اسپیکر نسبتا خوب

محل و چگونگی تشکیل کلاس آهنگسازی

استودیو “خانه مسترینگ” در تهران محله مجیدیه، ابتدای بولوار گلبرگ غربی واقع است. مدت زمان هر جلسه ۹۰ دقیقه بوده و کلاس به صورت خصوصی و در محل استودیو تشکیل میشود. در صورت غیبت بدون اطلاع هنرجو، کلاس برگزارشده تلقی می گردد ولی در صورت هماهنگی تا ۳ جلسه کلاس جبرانی برگزار خواهد شد.

نکته ۱: جلسات کلاس آهنگسازی خانه مسترینگ به صورت یکبار در هفته برگزار می گردد و  هزینه هر ۴ جلسه قبل از جلسه اول دریافت می گردد.

نکته ۲: برای داوطلبان شرکت در دوره یک جلسه  جهت دیدار حضوری و آشنایی با نحوه کار و محل استودیو در نظر گرفته شده است. شرکت در این جلسه کاملا رایگان خواهد بود.

نکته ۳: هر گاه هنرجو یی در میانه دوره به هر دلیل از ادامه دوره منصرف گردد  هزینه جلسات برگزار شده و غیبت‌ها کسر، و مابقی شهریه به هنرجو عودت داده می شود.

نحوه ثبت نام در کلاس آهنگسازی و تنظیم

۱- تماس و رزرو ساعت کلاس از طریق شماره تماس ۰۹۰۲۴۱۳۹۱۹۱

۲- پرداخت قسط اول شهریه و ارسال مدارک از طریق واتساپ

۳- شرکت در کلاس در زمان تعیین شده

 

توضیحاتی پیرامون کلاس آهنگسازی خانه مسترینگ

کلاس آهنگسازی و تنظیم خانه مسترینگ، برگرقته از دوره Music Production در دانشگاه Berklee است. البته محتوای این دوره به نوعی چکیده و بومی شده دوره دانشگاه برکلی می باشد. در این دوره ها سعی بر این است تا هنرجو بدون داشتن دانش موسیقی رفته رفته با مباحث آهنگسازی و تنظیم یک اثر موسیقایی آشنا شده و در انتها توانایی ساخت آثاری قابل قبول را کسب نماید. این دوره به صورت حضوری در محل استودیو و غیر‌حضوری از طریق ویدئوهای بسیار با کیفیت برگزار می شود.

البته مطالب ارائه شده در این دوره‌ها تنها سر‌فصل‌های دانش موسیقی می باشند و هنرجو به هیچ عنوان نباید به این مطالب بسنده کرده و در پایان خود را موسیقیدان تلقی نماید. اصولا فرایند یادگیری هنر بسیار زمانبر بوده و نیازمند تمرین و ممارست فراوان است. آهنگسازی و تنظیم هم از این قائده مستثنا نیست. حتی هنر‌جویی که تنها به محتوای ارائه شده در این دوره بسنده کرده به مرور زمان در‌خواهد یافت که تمرین و ممارست و به کار‌گیری مطالب فرا‌گرفته شده به صورت روزانه و ساخت تعداد زیادی قطعه موسیقایی به تدریج قدرتش را در ساخت اثر حرفه‌ای به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد، به طوری که  از مقایسه کیفیت  کارهای قدیمی و جدیدش متعجب خواهد شد. اینجاست که می گویند “کار نیکو کردن از پر کردن است”.

کلاس آهنگسازی و تنظیم  توسط شخص من(سرمد دهنادی) طراحی شده و تدریس میشود و هر گونه مشابهت اسمی یا محتوایی،  کپی‌برداری غیر‌مجاز می باشد.

پرسشی دارید؟
از من بپرسید
در اولین فرصت به پرسشتان پاسخ می دهم !