دوره میکس و مسترینگ چیست؟

دوره میکس و مسترینگ  در استودیو “خانه مسترینگ” دوره تخصصی آموزش میکس و مسترینگ است که برگرفته از دوره‌های  Music production دانشگاه برکلی آمریکا است و در طول دوره هنرجو با تمام مفاهیم تئوری و عملی لازم در جهت میکس و مسترینگ یک اثر موسیقایی آشنا شده و توانایی کار بر روی پروژه‌های حرفه‌ای را به‌دست می آورد. شهریه دوره به صورت اقساط سه ماه دریافت میشود و پنج پروژه تمرینی بعلاوه پلاگین های رایگان به هنرجو ارائه خواهد شد. دوره آموزش میکس و مسترینگ ۱۲ جلسه است و هفته ای یکبار برگزار می گردد. طول هر جلسه ۹۰ دقیقه بوده و هنرجو در طول جلسه به طور عملی به تمرین مباحث تئوریک خواهد پرداخت.

سرفصل های دوره میکس و مسترینگ :

 1. صوت و فیزیک صوت
 2. تکنولوزی صدای آنالوگ و دیجیتال
 3. اسپیکر  ، میکروفن ، پری آمپلی فایر و کانورتر
 4. میکروفن گذاری و صدابرداری
 5. آکوستیک
 6. کالیبراسیون اتاق
 7. پردازش فرکانس
 8. پردازش دینامیک
 9. افکت گذاری
 10. میکس وکال
 11. میکس درام
 12. مباحث مربوط به مسترینگ

حداقل تجهیزات مورد نیاز هنرجو برای شرکت در دوره:

 1. کامپیوتر و یا لپ تاپ با مشخصات نسبتا خوب
 2. کارت صدای  اکسترنال
 3. اسپیکر باکیفیت مناسب
 4. ترجیحا یک میکروفن داینمیک یا کاندنسر

نکته دیگر در داشتن یک میکس خوب و مسترینگ موفق، بهره مندی از فضای آکوستیک مناسب است. هنرجو در جلسه اول و دوم با نحوه راه اندازی و آکوستیک کردن یک استودیوی حرفه ای و اجزای آن آشنا میشود. 

محل و چگونگی تشکیل کلاس ها

استودیو “خانه مسترینگ” در تهران محله مجیدیه، ابتدای بولوار گلبرگ غربی واقع است. مدت زمان هر جلسه ۹۰ دقیقه بوده و کلاس به صورت خصوصی و در محل استودیو تشکیل می گردد. در صورت غیبت بدون اطلاع هنرجو ، کلاس برگزارشده تلقی می گردد ولی در صورت هماهنگی تا سه جلسه کلاس جبرانی برگزار خواهد شد.

هرگاه هنرجویی در میانه دوره به هر دلیل منصرف گردد، هزینه جلسات برگزار شده و غیبت ها کسر و مابقی شهریه  به هنرجو عودت داده خواهد شد.

نحوه ثبت نام در دوره میکس و مسترینگ

۱- تماس و هماهنگی جهت زمان کلاس از طریق شماره ۰۹۰۲۴۱۳۹۱۹۱

۲- پرداخت قسط اول شهریه و ارسال مشخصات از طریق  واتساپ

۳- شرکت در کلاس در زمان تعیین شده