سفارش آهنگسازی و تنظیم

آهنگسازی و تنظیم اولین مرحله از چرخه تولید یک اثر موسیقایی است و به جرات می توان گفت که هنری ترین بخش آن نیز می باشد. در استودیو “خانه مسترینگ” سفارش آهنگسازی و میکس و مسترینگ از طریق اینترنت ویا مراجعه حضوری امکان پذیر می باشد.

سفارش آهنگسازی در خانه مسترینگ

.در استودیو “خانه مسترینگ” آهنگسازی و تنظیم در انواع سبک‌های غربی(پاپ، راک، کلاسیک، الکترونیک و…) انجام می پذیرد و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری با کیفیت به همراه دانش موسیقایی که برگرفته از سال ها تجربه تدریس و تولید می باشد حصول نتیجه مطلوب را تظمین می نماید. همچنین به دلیل فراهم بودن تمامی امکانات جهت ضبط با کیفیت، ضبط انواع سازها به صورت زنده نیز امکان پذیر است. لازم به ذکر است خانه مسترینگ مجموعه نسبتا کاملی از ترانه را در اختیار دارد که آماده واگذاری به هنرمندان گرامی می باشد. 

پس از دریافت شعر و صحبت های اولیه با شاعر و خواننده پروژه آغاز می شود. آهنگ ساخته شده باید از نظر تونالیته با صدای خواننده همخوانی داشته و از نظر  سبک آهنگسازی و تنظیم نیز مکمل صدای خواننده و همچنین حس شعر باشد. بسیار مشاهده شده که یک شعر غمگین با ریتم تند همراه شده  که عملا تمامی حس شعر و شاعر را از میان برده و یا آهنگ در سبکی تنظیم شده که مناسب صدای خواننده و یا مفهوم شعر نبوده است.

مراحل انجام سفارش آهنگسازی و تنظیم

در خانه مسترینگ ۴۰ درصد هزینه آهنگسازی و تنظیم در هنگام عقد قرارداد  به عنوان پیش پرداخت، ۳۰ درصد بعد از تایید ماکت آهنگ و ضبط وکال اولیه و ۳۰ درصد هم در هنگام تحویل آهنگ نهایی دریافت می گردد. شروع ساخت آهنگ پس از برقراری تماس  و انجام صحبت های اولیه پیرامون سبک موسیقی و ترانه  و پس از امضا قرارداد رسمی صورت می پذیرد. و تمامی نقل و انتقال های مالی از ابتدا در قرارداد آهنگسازی ذکر خواهد شد. آهنگسازی در خانه مسترینگ توسط شخص من (سرمد دهنادیانجام می پذیرد.

برای اطلاع از هزینه آهنگسازی و تنظیم اینجا کلیک کنید.

آهنگسازی و تنظیم شامل مراحل زیر  است:

  1. انتخاب شعر و تصمیم پیرامون سبک کلی کار
  2. عقد قرار داد و پرداخت ۴۰ درصد مبلغ کل
  3. ساخت ماکت آهنگ و تایید آن از سوی سفارش دهنده
  4. پرداخت ۳۰ درصد مبلغ کل جهت ادامه کار
  5. تنظیم آهنگ و تایید مجدد آن از سوی خواننده
  6. ضبط وکال و پرداخت ۳۰ درصد باقی مانده جهت انجام میکس و مسترینگ
  7. میکس و مسترینگ آهنگ و تحویل نهایی اثر 

معیار‌های انتخاب آهنگساز

این روزها با گسترش امکانات دیجیتال و انبوه نرم افزارهای قفل شکسته، امکانات حرفه ای آهنگسازی به طور کامل در اختیار خیلی از علاقه مندان به هنر آهنگسازی و تنظیم قرار دارد. نکته مهم در این میان آن است که به صرف داشتن بهترین صدا ها و تجهیزات شخص تبدیل به آهنگسازی توانا نمی شود. در واقع مهمترین عامل موفقیت آهنگساز علم موسیقایی و تجربه وی در زمینه سبک های مختلف و همچنین آگاهی از دانش های موسیقی نظیر هارمونی، کنترپوان، ارکستراسیون و غیره می باشد.

 

آهنگسازی چیره دست به حساب می آید که توانایی ساخت یک اثر ارکسترال در کنار یک اثر الکترونیک را نیز داشته باشد. امروزه بسیار مشاهده میشود دوستانی اقدام به آهنگسازی و تنظیم می نمایند که هیچ گونه اطلاعی تئوری از این کار نداشته و حتی در برخی موارد تنالیته اثر خود را نیز نمی دانند. به بیان خلاصه چیدن لوپ ها در کنار هم و استفاده از آرپژهای موجود در نرم افزار ها آهنگسازی نیست.

علم موسیقایی

بعد از علم موسیقی نوبت به امکانات و تجهیزات حرفه ای می رسد. اگرچه با پیشرفت فناوری الکترونیک کیفیت عمومی تجهیزات ارتقاء یافته است ولی همچنان استفاده از تجهیزات حرفهای و گران قیمت در تعیین کیفیت نهایی اثر بسیار تاثیرگذاراست. علاوه بر تجهیزات الکترونیکی و البته مهم تر از آن، آکوستیک محیط و فضای کار می باشد. به بیان دیگر خروجی بهترین تجهیزات در محیط آکوستیکی مشکل دار از خروجی تجهیزات متوسط در محیط آکوستیکی خوب می تواند ضعیف تر باشد.

امکانات و تجهیزات

دست آخر نوبت به هزینه ها می رسد. طیف هزینه های آهنگسازی و تنظیم بسیار گسترده است از حدود صد هزار تومان تا ده میلیون تومان متغیر است. هزینه صحیح قطعا جایی در میانه این طیف است. ارقام بسیار ارزان عموما به دلیل بی تجربه گی و عدم وجود علم کافی و یا نبود امکانات مناسب می باشد البته شاید در مواردی با وجود همه امکانات و شرایط، آهنگساز تصمیم به پایین آوردن هزینه هاگرفته باشد که البته بسیار نادر است.

هزینه ها

دوستانی که به دنبال کسب موفقیت در بازار موسیقی هستند باید توجه خاصی نسبت به انتخاب همکاران خود مبذول دارند. سبک های تقلیدی، ترانه های تکراری، قدم برداشتن در مسیری که دیگران قبلا بر آن پا گذاشته اند منتهی به موفقیت نخواهد شد. این نو آوری و خلاقیت و تفکر نو است که سبب تمایز کار هنری شما از دیگران و در نتیجه بیشتر دیده شدن آن می گردد.

کلام آخر

همچنین خانه مسترینگ برای آن دسته از عزیزانی که علاقه‌مند به فراگیری هنر آهنگسازی و میکس‌ و ‌مسترینگ می‌باشند  دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم و دوره آموزش میکس و مسترینگ را به شکل حضوری و غیر‌حضوری برگزار می نماید.

پرسشی دارید؟
از من بپرسید
در اولین فرصت به پرسشتان پاسخ می دهم !