خانه مسترینگ

خانه مسترینگ

استودیوی شخصی سرمد دهنادی

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای در تمامی سبک های غربی در خانه مسترینگ انجام می پذیرد. اساسا آهنگسازی و تنظیم حرفه ای اولین مرحله از چرخه تولید یک اثر موسیقایی با کیفیت است و چنانچه در انتخاب ملودی ، نوع ساز ها و صدادهندگی آنها و انتخاب هارمونی  دقت لازم به عمل نیاید ، اثر موسیقایی حتی بعد از میکس و مسترینگ حرفه ای هم  به حداکثر کیفیت ممکن نخواهد رسید. آهنگسازی و تنظیم حرفه ای

به جرات می توان گفت که هنری ترین بخش در چرخه تولید موسیقی  همین آهنگسازی و تنظیم حرفه ای می باشد. آهنگساز پس از دریافت شعر و صحبت های اولیه با شاعر و خواننده اقدام به ساخت ملودی می نماید. ملودی ساخته شده باید از نظر تونالیته با صدای خواننده همخوانی داشته و از نظر  سبک آهنگسازی و تنظیم نیز مکمل صدای خواننده و همچنین حس شعر باشد. همچنین در هنگام ساخت ملودی باید هارمونی و توالی منطقی و صحیح آن و همچنین کادانس های هارمونیک در نظر گرفته شود تا در هنگام تنظیم و نوشتن هارمونی مشکلی پیش نیاید.

بسیار مشاهده شده که یک شعر غمگین با آهنگ تند همراه شده  که عملا تمامی حس شعر و شاعر را از میان برده و یا آهنگ در سبکی تنظیم شده که مناسب صدای خواننده و یا مفهوم شعر نبوده است. با توجه به ماهیت به شدت هنری ساخت موسیقی، برخورد کاسب کارانه و بازاری معضل دیگری است که دنیای آهنگسازی این روزها با آن دست به گریبان است.

 

در خانه مسترینگ:

آهنگسازی و تنظیم حرفه ای در انواع سبک‌های غربی(پاپ، راک، کلاسیک) انجام می پذیرد و امکانات سخت افزاری نظیر سینتی سایزر YAMAHA MONTAGE 8 و ارنجر YAMAHA TYROS 5  به همراه مجموعه‌ای از با کیفیت ترین SOUND LIBRARY های موجود در بازار جهت آهنگسازی و تنظیم حرفه ای و مطلوب گردآوری گردیده است و همچنین به دلیل فراهم بودن امکانات ضبط با کیفیت، ضبط  ساز به صورت زنده نیز امکان پذیر است. لازم به ذکر است خانه مسترینگ مجموعه نسبتا کاملی از ترانه را در اختیار دارد که آماده واگذاری به هنرمندان گرامی می باشد.

 

یک آهنگسازی و تنظیم حرفه ای شامل مراحل زیر  است:

۱- انتخاب ترانه و سبک کلی موسیقی

۲- عقد قرار داد و پرداخت ۴۰ درصد مبلغ کل

۳- ساخت ماکت آهنگ و تایید آن از سوی سفارش دهنده

۴- پرداخت ۳۰ درصد مبلغ کل جهت ادامه کار

۵- تنظیم آهنگ و تایید مجدد آن از سوی خواننده

۶- ضبط وکال و پرداخت ۳۰ درصد باقی مانده جهت انجام میکس و مسترینگ

۷- میکس و مسترینگ آهنگ و تحویل نهایی اثر 

در خانه مسترینگ ۴۰ درصد هزینه آهنگسازی و تنظیم در هنگام عقد قرارداد  به عنوان پیش پرداخت،   ۳۰ درصد بعد از تایید ماکت آهنگ و ۳۰ درصد هم بعد از ضبط وکال نهایی و قبل از میکس و مسترینگ دریافت می گردد. شروع ساخت آهنگ پس از برقراری تماس  و انجام صحبت های اولیه پیرامون سبک موسیقی و ترانه  و پس از امضا قرارداد رسمی صورت می پذیرد. و تمامی نقل و انتقال های مالی از ابتدا در قرارداد آهنگسازی ذکر خواهد شد. آهنگسازی و تنظیم حرفه ای در خانه مسترینگ توسط شخص من (سرمد دهنادی) انجام می پذیرد.

نمونه قرارداد آهنگسازی

برای اطلاع از هزینه آهنگسازی و تنظیم حرفه ای اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط همکاری با خانه مسترینگ در زمینه آهنگسازی و تنظیم اینجا کلیک کنید.