خانه مسترینگ

خانه مسترینگ

استودیوی شخصی سرمد دهنادی

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم  و سایر دوره های آموزشی در خانه مسترینگ برگرفته از  دوره Music production دانشگاه Berklee آمریکا است.  این دوره ها به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار می شوند و در آنها برخلاف سایر روش های غیر آکادمیک که فقط آموزش کاربری نرم افزار است،  خود موسیقی  به صورت علمی آموزش داده شده و آموزش نرم افزار به عنوان یک وسیله کمکی در نظر گرفته می شود. برای مشاهده انواع دوره های آموزش موسیقی بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

دوره های آموزشی موسیقی حضوری و آنلاین

آموزش آهنگسازی و تنظیم

 در خانه مسترینگ ۲ دوره آموزش آهنگسازی  سه ماهه و ۶ ماهه و  ارائه می گردد. در طول این دوره های آموزش آهنگسازی و تنظیم به طور خلاصه تمام موارد لازم جهت تولید یک اثر موسیقایی گنجانده شده و گذراندن همه و یا بخشی از آن به هنرجویانی که تمایل به ساخت و تولید موسیقی باکلام و یا بی کلام دارند شدیدا توصیه می شود.علاوه بر افراد مبتدی، این دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، برای  افرادی که تا حدی با موسیقی آشنایی دارند نیز مفید خواهد بود و سبب بسط و گسترش معلومات این دوستان می گردد.

مواد درسی دوره  آموزش آهنگسازی و تنظیم عبارتند از :

۱– تکنیک پیانو                                       

۲- سلفژ مقدماتی

۳- تئوری موسیقی

۴- هارمونی

۵- ارکستراسیون

۶- کاربری نرم افزار         

دوره سه ماه ۱۲ جلسه و  دوره شش ماهه ۲۲ جلسه می باشد.  جلسات ۹۰ دقیقه ای می باشد. جهت آگاهی از جزئیات و شرایط ثبت نام لطفا بر روی لینک های زیر کلیک بفرمایید.

 

>>>دوره تخصصی  آهنگسازی و تنظیم شش ماهه<<<     

>>>دوره آهنگسازی ۳ ماهه<<<

 

 

وجه تمایز دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در خانه مسترینگ  با سایر دوره ها

مهم ترین تفاوت این دوره با دوره های مشابه تمرکز آن بر روی آموزش علم موسیقی( تئوری، نت خوانی، تکنیک پیانو، هارمونی…….) است. در هرجلسه تمرینات پیانو ، سلفژ و صدا سازی و نت خوانی  گنجانده شده تا مهارت های لازم جهت ساخت موسیقی  در هنرجو افزایش یابد. از نیمه دوم دوره کار با نرم افزار که یکی از قدرتمندترین نرم افزار ها در زمینه آهنگسازی و صدابرداری است آغاز می گردد.

 

در پایان دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم، هنرجو قادر خواهد بود بر روی یک ترانه ملودی ساخته و پس از هارمونیزه کردن ملودی، با کمک کامپیوتر و همچنین ضبط ساز زنده، آن را تنظیم نموده و در انتها پس از میکس و مسترینگ، اثر را به عنوان یک کار حرفه ای ارائه نماید. تمامی جلسات دوره در محل خانه مسترینگ برگزار می گردد.  در حین جلسات به تناسب نوع دوره و مبحث مورد بحث از تجهیزات استودیو استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است هنرجو به هیچ عنوان نباید پایان دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم  را به معنی انتهای مسیر فراگیری موسیقی بپندارد.  بلکه در واقع پایان این دوره به نوعی آغاز راه بوده و هنرجو نیازمند مطالعه، تمرین و تحقیق بیشتر می باشد.

خاطر نشان می گردد دوره ” ضبط، میکس و مسترینگ”  بدون پیش نیاز بوده و شرکت در آن به صورت مجزا امکان پذیر می باشد. تدریس دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم و سایر دوره ها توسط شخص من (سرمددهنادی) انجام می پذیرد.

برای گذراندن  دوره آهنگسازی و تنظیم، هنرجو نیازمند  دسترسی به رایانه شخصی و یک ساز کیبورد با خروجی MIDI، کارت صدا و یک جفت اسپیکر و یا هدفون می باشد. تمامی نرم افزارها و سمپل های لازم به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار خواهد گرفت.

جهت اطلاع از هزینه های دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم اینجا کلیک فرمایید.


پیرامون دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم

آموزش آهنگسازی و تنظیم

اساسا یادگیری هر هنری نیازمند فراگیری مبانی مقدماتی و دروس تئوریک و پایه ای آن هنر می باشد. هنر موسیقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. هنرجو درجهت رسیدن به هدف نهایی که همان ساخت و تنظیم آهنگ است نیازمند فراگیری علم موسیقی و کسب تجربه می باشد. در طول تجاربم بارها به هنرجویانی برخوردم که به دنبال راه میانبر بوده اند و تصورشان این بوده که با یادگرفتن نحوه کار یک یا چند نرم افزار به توانایی آهنگسازی و تنظیم دست می یابند. حال آنکه بعد از فراگیری نرم افزار تازه به این نتیجه رسیده اند که جهت ساخت آهنگ به مطالبی بسیار فراتر از نحوه کار نرم افزار نیازمند هستند.

تکنیک پیانو

یک آهنگساز باید توانایی نواختن یک ساز را  هرچند به طور مبتدی داشته باشد. ساز پیانو به دلیل وسعت نت ها و همچنین قدرت اجرای پولیفونیک بالا بهترین گزینه برای ساز تخصصی آهنگسازی است. به همیت علت در تکنولوژی MIDI هم از کیبوردMIDI به عنوان وسیله ای در جهت وارد کردن نتها و سایر اطلاعات به نرم افزار آهنگسازی استفاده میشود. هنرجوی آهنگسازی باید در نواختن کیبورد و پیانو تا حدی مهارت داشته باشد. به همین دلیل در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در “خانه مسترینگ” تمرینات پیانو در کل دوره وجود خواهد داشت.

سلفژ

یک آهنگساز نیازمند داشتن حس موزیکال است به این معنی که ضرب  و وزن و تمپو را به خوبی تشخیص داده و تا حد قابل قبولی توانایی نت خوانی پارلاتی و کانتاتی داشته باشد و همچنین در وزن خوانی به میزان قابل قبولی از تبحر رسیده باشد. اگر آهنگساز قصد خواندن آواز را نیز داشته باشد باید نسبت به پرورش صدای خود از طریق تمرینات وکالیز اقدام ورزد . از این رو در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم در “خانه مسترینگ “سلفژ و صداسازی آواز گنجانده شده تا موزیکالیته در هنرجو زنده شده و شکوفا گردد.

تئوری موسیقی

یک آهنگساز نیازمند داشتن آگاهی نسبت به علوم موسیقی است. تئوری عمومی، هارمونی، ارکستراسیون، کنترپوان، فرم و ……. علومی هستند که هنرجو را در راه رسیدن به هدف نهایی همراهی خواهند کرد.در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم تمامی این موارد به طور خلاصه و تا جایی که در مدت زمان کوتاه دوره امکانپذیر باشد بررسی خواهند شد.

نرم افزار آهنگسازی

دست آخر یک آهنگساز مدرن نیازمند به استفاده از تکنولوژی روز در جهت هرچه بهتر پیاده کردن خلاقیت خویش می باشد. فراگیری نرم افزار DAW و پلاگین های مربوطه کمک شایانی به هنرجو در جهت تسهیل فرایند یادگیری و بعدا تولید آثار هنری می نماید.در دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم نرم افزار قدرتمند SONAR  و همچنین CUBASE به طور کامل آموزش داده خواهد شد.  هر دوی این نرم افزارها  کاربردی هستند که تمامی مراحل آهنگسازی از ایده اولیه تا میکس و مسترینگ  به راحتی بر روی آنها قابل اجراست.

به امید موفقیت همه هنرجویان

سرمد دهنادی

۱۳۹۳/۰۶/۲۵


آموزش آهنگسازی | آموزش آهنگسازی و میکس و مسترینگ